🏨🏨 Хотел KOVIOU HOLIDAY VILLAGE 3* 🏨🏨


🇬🇷 
НикитиХалкидики – Грција 🇬🇷

 

[Полупансион – Half  Board]

 

📆 24.06 – 01.07 во    Стандард соба  329 € по лице
📆 01.07 – 08.07 во    Стандард соба  359 € по лице
📆 08.07 – 15.07 во    Стандард соба  399 € по лице
📆 15.07 – 22.07 во    Стандард соба  459 € по лице
📆 22.07 – 29.07 во    Стандард соба  459 € по лице
📆 29.07 – 05.08 во   Стандард соба  459 € по лице
📆 05.08 – 12.08 во    Стандард соба  459 € по лице
📆 12.08 – 19.08 во    Стандард соба  459 € по лице
📆 19.08 – 26.08 во    Стандард соба  419 € по лице
📆 26.08 – 02.09 во    Стандард соба  369 € по лице
📆 02.09 – 09.09 во    Стандард соба  319 € по лице
📆 09.09 – 16.09 во    Стандард соба  259 € по лице
📆 16.09 – 23.09 во    Стандард соба  205 € по лице
📆 23.09 – 30.09 во    Стандард соба  179 € по лице

 


Резервации и информации на тел:

 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678

 


 

e-mail:
📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

 

 

🏨 Хотелот се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250м. 🏨 Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби. Собите се опремени со 🆒 клима уред (вклучен во цената), 📺 сат. ТВ и сопствена 🚿 бања. 🏨 Хотелот има голем и комплетно уреден двор со многу зеленило и природни сенки. Во склоп на 🏨 хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено 🎥 кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и 📶 Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција,  собите и базенот се бесплатни.

 

ПП – Полупансион :
Појадок 🕛 08:00 – 10:00 на база шведска маса
Вечера 🕛 19:00 – 21:00 на база шведска маса

 

 НAПОМЕНА:

Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
Прво и второ  дете од 0 до 13,99 г. со  двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Прво и второ  дете од 14-15,99 г. со  двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата
Трет и четврт  возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
Во цената на аранжманите вклучено е користењето на 🆒 клима уредот
Бесплатно користење на 📶 Wi-Fi интернет во склоп на 🏨 хотелот
Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на  собите е до 10 часот по локално време.
Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

Цената на 🚐 превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
• 👨👩 возрасни:💰 35 €
• 👧👶👦 деца од 2 до 12 години: 💰20 €
• 👧👶👦 деца до 2 години: 🆓 БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

ДОПЛАТА НА ТУРИСТИЧКА ТАКСА ОД 1,5ЕУР НА ДЕН ПО СОБА ДИРЕКТНО НА РЕЦЕПЦИЈА ВО ХОТЕЛОТ 


 

ЛОКАЦИЈА

 

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white

© generalturist.mk | 2018