Хотел JENNY 3*

СИВИРИ, ГРЦИЈА

pool-ext-05
pool-ext-05pool-ext-01

Хотел JENNY 3*


 

🏨🏨🏨 Хотел JENNY 3* 🏨🏨🏨


🇬🇷 
#Сивири#Халкидики – #Грција 🇬🇷

 

[Полупансион – Half  Board]

 

📆 23.06-30.06  во   Стандард соба  295 € по лице
📆 30.06-07.07  во   Стандард соба  320 € по лице
📆 07.07-14.07  во   Стандард соба  340 € по лице
📆 14.07-21.07  во   Стандард соба  370 € по лице
📆 21.07-28.07  во   Стандард соба  370 € по лице
📆 28.07-04.08  во   Стандард соба  370 € по лице
📆 04.08-11.08  во   Стандард соба  370 € по лице
📆 11.08-18.08  во   Стандард соба  370 € по лице
📆 18.08-25.08  во   Стандард соба  340 € по лице
📆 25.08-01.09  во   Стандард соба  290 € по лице
📆 01.09-08.09 во  Стандард соба  260 € по лице
📆 08.09-15.09 во  Стандард соба  220 € по лице
📆 15.09-22.09 во  Стандард соба  200 € по лице

 


Резервации и информации на тел:

 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678

 


 

e-mail:
📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

Category: Tag:

Product Description

🏨 Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната 🏖плажа во центарот на Сивири. 🏨 Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со   брачен кревет, 1/3 со   1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден  брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со 🆒 клима уред (вклучен во цената), 📺 сат. ТВ и сопствена 🚿 бања. Собите имаат прекрасен поглед кон 🏖 плажата и 🌊морето. 🏨 Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот. 📶 WiFi интернет – вклучен во цена. Собите за сезона 2018 ќе бидат 🛠 реновирани.

 

ПП – Полупансион :
Појадок 🕛 08:00 – 10:00 на база шведска маса
Вечера 🕛 19:00 – 21:00 на база шведска маса

 

 НAПОМЕНА:

 

Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
Прво и второ 👦 дете од 0 до 13,99 г. со 👨👩 двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Прво и второ 👦 дете од 14-15,99 г. со 👨👩 двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата
Трет и четврт 👨👩 возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
Во цената на аранжманите вклучено е користењето на 🆒 клима уредот
Бесплатно користење на 📶 Wi-Fi интернет во склоп на 🏨 хотелот
Сместување во собите е после ⏰ 14 часот по локално време, а напуштање на  собите е до ⏰ 10 часот по локално време.
Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

 

Цената на 🚐 превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
• 👨👩 возрасни:💰 35 €
• 👧👶👦 деца од 2 до 12 години: 💰20 €
• 👧👶👦 деца до 2 години: 🆓 БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

ДОПЛАТА НА ТУРИСТИЧКА ТАКСА ОД 1,5 € НА ДЕН ПО СОБА ДИРЕКТНО НА РЕЦЕПЦИЈА ВО ХОТЕЛОТ 


 

ЛОКАЦИЈА

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Хотел JENNY 3*”

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2019