CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA 5*

СИДЕ, АНТАЛИЈА

pool-03.04

CRYSTAL ADMIRAL RESORT 5*

 CRYSTAL ADMIRAL RESORT & SPA 5* 

 

[Ultra All Inclusive – Ултра Се Вклучено]

 

🇹🇷🇹🇷🇹🇷️ #Сиде , #Анталија 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 

Акција до  30.06.2018

 

 📆 27.06.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰578 €
 📆 01.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰598 €
 📆 04.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰598 €
 📆 08.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰598 €
 📆 11.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰632 €

 

*местата се ограничени

 

Цените се изразени во евра,

плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс

1 EUR = 62 ден.


Резервации и информации на тел:
 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678


e-mail:
📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

 


 

Category: Tag:

Product Description


ЛОКАЦИЈА

 

Кристал Адмирал е лоциран во Сиде Кизилот, Анталија и е препознатлив по неговата сјајна местоположба. Оддалечен е 80 км од аеродромот во Анталија и 85 км од нејзиниот центар. Центарот на Сиде е на само 20 минути.

 

СМЕСТУВАЊЕ

 

Check-in:   Од 14:00 hours

Check-out:  До 12:00 hours

Располага со 834 соби вкупно, од кои 257 се со поглед кон градини. Можете да бирате помеѓу Стандардни, Фамилијарни соби или Свити, зависно од Вашите потреби.

 

УСЛУГА

 

УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО - ULTRA ALL INCLUSIVE

Главниот ресторан служи доручек, доцен доручек, ручек со одделен детски простор, вечера и полноќна ужина. Закуски, торти, колачи, сладолед, мексиканска кујна, коктели, кафе, чај, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци и некои сокови се исто така вклучени. Увезните пијалоци се наплаќаат од 23:00 до 10:00 часот. Хотелот нуди 5 ресторани од кои еден е детски, 5 а ла карт ресторани и 10 барови со различна тематика.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

07:00 – 10:00 Доручек
10:00 – 11:00 Доцен доручек
12:00 – 18:00 Мали оброци
12:30 – 14:30 Ручек
17:00 – 18:00 Чај и колачи
19:00 – 21:30 Вечера
23:30 – 01:00 Доцна ужина
01:00 – 07:00 Ноќен оброк

Мини барот во соба секој ден се надополнува со сокови.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ

Сите ресторани, освен рибниот се бесплатни еднаш за време на престој од 7 дена.

ПЛАЖА И БАЗЕН

Кристал Адмирал располага со своја приватна плажа долга 250 метри и широка 100 метри, како и повеќе видови на базени и Аквапарк со површина од 3450 м2. Вклучува внатрешен базен, поделен надворешен базен, детски базен и тобогани. Посебен базен за деца со аквапарк и прекриен мини клуб со игралиште е отворен за деца меѓу 4 и 12 години.

СПОРТ И ЗАБАВА

Фитнес центар, опрема за тренинг, пикадо, мини голф, тениски терен (мултифункционален), игри во вода, акваробик, аеробик, терен за кошарка, одбојка на плажа, пинг понг, воздушно пукање, бочиа, вечерна забава, шоуа и анимации, сето ова е вклучено во цената. Со доплата може да се играат видео игри, билијард, куглање и моторни и немоторни водни спортови.

СПА ЦЕНТАР

Луксузниот, модерно декориран Спа центар нуди повеќе типови на програми и вклучува парна бања, сауна, џакузи, внатрешен базен, турска бања и фитнес центар. Третманите со масажи и терапиите за убавина се достапни со доплата.

БЕСПЛАТНО

 Интернет, паркинг, базени, главен ресторан, пикадо, фитнес центар, сауна, парна бања, Џакузи, шок тушеви, тениско игралиште, одбојка на плажа, пинг понг, целодневна анимација, амфитеатар, кошарка, игралиште, мини клуб, детско бифе..

СО ДОПЛАТА

Масажи, интернет кафе, телефон, факс, хемиско чистење, рента на автомобили, свежо цедени сокови, перална, фризер, осветлување на тениско игралиште, опрема за тенис, билијард, моторни водни спортови, бебиситер.

 

ВИДЕО

 

 

ФОТОГРАФИИ

 

МАПА

 

[/vc_column]

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “CRYSTAL ADMIRAL RESORT 5*”

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018