GRANADA LUXURY BELEK 5*

БЕЛЕК, АНТАЛИЈА

ext-granada-hotels-luxury-belek-773-web

GRANADA LUXURY BELEK 5*

 GRANADA LUXURY BELEK 5*

 

[Ultra All Inclusive – Ултра Се Вклучено]

 

🇹🇷🇹🇷🇹🇷#Белек , #Анталија 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 

 📆 27.06.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰759 €
 📆 01.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰950 €
 📆 04.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰950 €
 📆 08.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰950 €
 📆 11.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰984 €

 

Цените се изразени во евра.

Плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс

1 EUR = 62 ден.


Резервации и информации на тел:
 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678


e-mail:
📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

 


 

Category: Tag:

Product Description


ЛОКАЦИЈА

 

Гранада Луксури хотел е лоциран во Белек, со стандарди на квалитет нуди комфорт за време на престој. Лоциран е на 33 км. од Анталија Аеродромот, на 25 км. од ЕХПО и 42 км. одалеченост од центарот на градот Анталија.

 

СМЕСТУВАЊЕ

 

Check-in:   Од 14:00 hours

Check-out:  До 12:00 hours

 

Сите соби во хотелот се климатизирани, опремени со телевизори, сеф и мини бар. Сите се со балкони, приватни купатила со туш.

 

УСЛУГА

 

УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО - ULTRA ALL INCLUSIVE

07: 00-10:00 – Појадок во главниот ресторан,

10:00-11:00 – Доценпојадок во главниот ресторан,

12:30-14:00 – Ручек во главниот ресторан,

19:00-21:30 – Вечера во главниот ресторан,

18:30-19:30 – детско бифе во главниот ресторан, диетално и вегетаријанско бифе, ручек и вечера во главниот ресторан,

19:00-21:30 – А ла карте ресторан, вечера во А-ла карте рестораните, 19: 00-21: 30- Стек ресторан (се плаќа  50 евра),

19:00-21:30 – ВИП А-ЛА Карте (Тепенуаки, 50 евра, со надомест 10 евра),

19:00-21:30 – Медитерански А-ла карте ресторан (надоместок 10 евра),

12:00-16:00 – Акваснек ресторан,

12:00-16:00 – Снек ресторан,

10:00-22:00 – Вафл ресторан и сладолед,

12:00-16:00 – Снек на плажата,

10:00-22:00 – Благо, сладолед,

18:00-23:00 – Вино ресторан, ,

23:30-02:00 – Ноќно бифе во главниот ресторан,

02:00-05:00 – Бистро Медитерански ресторан. 24 часа Лоби бар на терасата,

10:00-24:00 – Витамин бар,

10:00-24:00 – Бар на базен,

10:00-24:00 – Снек бар,

10:00-18:00 – Бар на плажа,

10:00-24:00 – Барлар улица. Во овој хотел во склоп на големиот квалитет на гостите им се нуди квалитетно виски, особено Чивас Регал (12 години), Џек Даниелс Џ & Б.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

07:00 – 10:00 Доручек
10:00 – 11:00 Доцен доручек
11:00 – 16:00 Палачинки
11:00 – 22:00 Сладолед и колачи
12:00 – 16:00 Сладолед и вафли
12:00 – 16:00 Мали оброци
12:30 – 14:30 Ручек
18:00 – 19:00 Детско мени
18:30 – 21:00 Вечера
18:30 – 21:00 А ла карт ресторани
24:00 – 06:00 Ноќно бифе
Шампањ, флаширани вина, сите флаширани пијалоци и свежо цедените сокови се доплаќаат.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ

Стек хаус (со доплата), Тепенјаки (со доплата), Медитерански ресторан (со доплата). Има уште 4 ресторани (со доплата).

ПЛАЖА И БАЗЕН

Ситуиран во Белек во Медитеранскиот регион, 2 км. од Троја Аква и Делфинариум, нуди и внатрешен и надворешен базен. Областа со базени зафаќа 1 750 км. и може да биде достапна со шатл сервис. Должината на плажата е 150 метри во ситен песок, исто плажата е достапна со шатл превоз. Базените имаат 7 големи, 6 мали и 4 суви лизгалици.

СПОРТ И ЗАБАВА

Дневни активности, професионални ноќни шоуа (Амфитетар), После шоу, Жива музика (1 ден во неделата жива музика и 6 дена пиано во одредени часови), кино, мини диско, мини кино, караоке, стрелаштво, фитнес центар, пинг понг (со топка или ракет), сауна, амам, кино. Големиот клуб за деца, ќе ви го направи престојот посреќен вас и на вашите дечиња, нудат забава, едукација во групи по возраст (0-3), (4-7), (8-12) и (13-17). Големиот Клуб за деца е еден од најголемите и најбезбедните во регионот со сите тие водни лизгалки, свежи паркови, кино во кое се перфомира на различни јазици, детски ресторани, тренери за цел ден со професионалци.

СПА ЦЕНТАР

Гранада ресортот во Белек поседува Спа центар што нуди амам, сауна и фитнес центар. Може и да се третирате себеси со масажи и разни третмани за убавина кои се доплаќаат.

БЕСПЛАТНО

Парна бања, сауна, интернет во соба и низ целиот хотел, лоби бар, бар на плажа, тениска опрема (преку ден), бар на базен, базени (внатрешни и надворешни), тениско игралиште (преку ден), мини фудбалско игралиште (осветлување се доплаќа), Аквапарк, пикадо, пинг понг, детски клуб, павилјони на плажа и покрај базен.

СО ДОПЛАТА

Масажи, пилинзи, третмани за убавина, маркет, забавен парк, трговски центар, бутици, наргиле, перална, телефон, факс, фризер, изнајмување автомобили, хемиско чистење, доктор, осветлување на тениското игралиште, продавница за кожа, златарница, фото сервис, гифт шоп, билијард, куглање, моторни спортови на вода.

 

ВИДЕО

 

 

ФОТОГРАФИИ

 

МАПА

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GRANADA LUXURY BELEK 5*”

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018