KIRMAN BELAZUR RESORT & SPA 5*

БЕЛЕК, АНТАЛИЈА

ext-01

KIRMAN BELAZUR RESORT 5*

 KIRMAN BELAZUR RESORT & SPA 5*

 

[Ultra All Inclusive – Ултра Се Вклучено]

 

🇹🇷🇹🇷🇹🇷  #Белек ️ , #Анталија 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 

 

 📆 27.06.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰849 €
 📆 01.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰849 €
 📆 04.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰849 €

 

*местата се ограничени

 

Цените се изразени во евра,

плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс

1 EUR = 62 ден.


Резервации и информации на тел:
 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678


e-mail:
📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

 


 

Category: Tag:

Product Description


ЛОКАЦИЈА

 

Аеродромот во Анталија е одалече  40 км, односно 40 минути од хотелот Кирман Белазур. Центарот на градот Анталија се наоѓа на 45 км. а градот Белек е одалечен само 8 км.

 

 

СМЕСТУВАЊЕ

 

Check-in:   Од 14:00 hours

Check-out:  До 12:00 hours

 

Кирман Хотелите, располагаат со модерни фамилијарни соби, за тие кои гостуваат со деца. Секоја соба има аир кондишн и греење, сателитска ТВ, бар, рентал сеф, мини и приватно купатило со фен и сопствен балкон.

 

УСЛУГА

 

УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО - ULTRA ALL INCLUSIVE

А ла карте рестораните нудат вкусна Турска кујна со уникатни јадења. Нашиот климатизиран главен ресторан има големина за 250 гости и внатрешна површина за 900 гости. Гостите појадуваат, ручаат и вечераат на база на отворено бифе каде секоја вечер има различна врста на јадења. Отоманскиот ала карте ресторан нуди вкусна Турска кујна, Азискиот а-ла карте ресторан служи различен концепт. Поинт бар, Лоби бар, Куќа на виното и Барот покрај базен, служат на база на ултра алл инклусив концептот во одредени часови кои ќе ги добиете на рецепција при пристигнување, како и Снек бар и Чардак бар за снекови и разни сендвичи. Услугата е преку шведска маса, интернационална кујна и различни вечери како Мексиканска, Италијанска вечер и Галавечер.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

07:00 – 10:00 Breakfast
10:00 – 10:30 Late Breakfast
12:30 – 14:30 Lunch
12:00 – 16:00 Turkish pancakes
19:00 – 21:00 Dinner
21:30  -02:00 Night meal
02:00 – 07:00 Night breakfast

 

24 hours Baby corner

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ

Free service once in 7 days. Turkish, asian and mediterranean restaurants available.

ПЛАЖА И БАЗЕН

Сопствена песочна плажа- бесплатна. Покрај базените и на плажата: чадори, лежалки за сончање;бесплатно, крпи – бесплатно. Ресортот вклучува и Аква парк со 9 тобогани и голем отворен базен. Ако преферирате мирна атмосфера ви гопрепорачуваме релакс базенот. Плажа; сопствена; песочна. Бар на плажата- бесплатен.

СПОРТ И ЗАБАВА

Белазур Ресортот нуди можност за дневна анимација, аквапарк, ноќни шоуа, спортови и други ралични активности. Спортови: кошарка, тенис, бочиа, одбојка на плажа, водна гимнастика, ватерполо, водни спортови на плажа како џетски, банана, водно скијање и парасејлинг. За деца: посебно бифе, детски базен со 3 водни лизгалици, игралиште, мини клуб (4-12 год., од 15,05 – 15,10), макси клуб (12-18; 15,05-15,10), бејбиситер ( се доплаќа).

СПА ЦЕНТАР

Ресортот нуди спа и велнес центар. Има сауна, амам, фитнес центар на страна. И други активности како голф или кану.

БЕСПЛАТНО

Hammam, sauna, tennis, fitness center, water polo, aerobics, step-aerobics, zumba dancing, water gymnastics, darts, table tennis, tennis court and free tennis rackets and balls, beach volleyball, basketball, mini football, Aquapark.

СО ДОПЛАТА

Playstation, billiards, bowling, Internet cafe, gaming center, tennis court lighting, jet ski, boating, water skiing, parachute, massage, beauty center, spa special treatments, laundry, doctor, rent a car.

 

ВИДЕО

 

 

ФОТОГРАФИИ

 

МАПА

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “KIRMAN BELAZUR RESORT 5*”

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2019