QUEEN'S PARK TEKIROVA RESORT & SPA 5*

КЕМЕР, АНТАЛИЈА

ext-12

QUEEN’S PARK TEKIROVA 5*

 QUEEN’S PARK TEKIROVA RESORT & SPA 5*

 

[All Inclusive – Се Вклучено]

 

🇹🇷🇹🇷🇹🇷️ #Кемер ️ , #Анталија 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 

 📆 27.06.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰727 €
 📆 01.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰727 €
 📆 04.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰740 €
 📆 08.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰767 €

 

*местата се ограничени

 

Цените се изразени во евра,

плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс

1 EUR = 62 ден.


Резервации и информации на тел:
 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678


e-mail:
📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

 


 

Category: Tag:

Product Description


ЛОКАЦИЈА

 

Квинс Парк Текирова е сместен во областа Текирова, во регионот Кемер, Анталија. Оддалечен е 5 км од Трите Острови, позната нуркачка локација, 12 км од главната марина и 6 км од Татали 2365, област позната по падобранските екстремни спортови. Аеродромот се наоѓа на 53 км.

 

СМЕСТУВАЊЕ

 

Check-in:   Од 14:00 hours

Check-out:  До 12:00 hours

 

Хотелот располага со вкупно 530 соби, луксузни и модерно декорирани, со сите неопходности на располагање. Некои од нив имаат поглед на море или пак прекрасен поглед кон планинското зеленило. Пристап до бежичен интернет е овозможен низ целиот објект.

 

УСЛУГА

 

СЕ ВКЛУЧЕНО - ALL INCLUSIVE

На располагање се главен ресторан кој служи по отворено мени, 4 а ла карт ресторани кои служат по посебно мени, слаткарница, снек ресторан и бар покрај базен. Услугата вклучува: доручек, доцен доручек, ручек, брзи закуски, вечера, сокови и локални и безалкохолни пијалоци.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

07:00 – 10:00 Појадок
10:00 – 11:00 Доцен појадок
11:30 – 16:15 Палачинки
11:45 – 16:30 Снек бар
12:30 – 14:30 Ручек
17:00 – 18:00 Тестенини
19:00 – 21:30 Вечера
23:30 – 00:30 Доцна вечера

 

Некои локални алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни 24/7, некои се наплаќаат само од 01 до 08 часот.

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ

Италијански ресторан (со доплата), Кинески ресторан (со доплата), Отомански ресторан (со доплата), Рибен ресторан (со доплата).

ПЛАЖА И БАЗЕН

Хотелот е сместен на приватна плажа, песочна со камчиња, долга 140 метри и опремена со чадори и лежалки. Поседува и голем главен надворешен базен со одвоен мал базен со тобогани за деца, како и внатрешен Спа базен.

 

На располагање ви е една од најголемите и најновите аквапаркови во Кемер. Со површина од 4000 м2 (22 тобогани – 14 за деца 8 за возрасни) и капацитет од 2000 лица (500 деца + 1500 возрасни)

СПОРТ И ЗАБАВА

Сите немоторни водни спортови се вклучени во услугата. Достапни се фитнес центар, одбојка на плажа, тениски игралишта и кошаркарско игралиште. Можете да уживате во активности како нуркање, пловење, сурфање, џет-ски и параглајдерство. Овозможено е и користење на собата за игри со пикадо, билијард, степ, бочиа и пинг понг. Хотелот скоро секоја вечер организира настани, музика во живо, танци и вечерни шоуа.

СПА ЦЕНТАР

Со 1000 м2 површина, внатрешен Спа базен и ексклузивна архитектура, ќе имате можност комплетно да се опуштите во прекрасниот Спа центар. Покрај терапиите од Далечниот Исток, на располагање се и повеќе типови масажи, третмани за убавина, снежна фонтана, парна бања, соба од сол, тепидариум, сауна, ВИП бања и Турска бања.

БЕСПЛАТНО

Сауна, Турска бања, часови по нуркање (во базен), диско, Аквапарк, одбојка на плажа, фитнес центар, сурфање, кану, пинг понг, базени, мини клуб, тениско игралиште, анимација за деца и возрасни.

СО ДОПЛАТА

Маркет, перална, трговски центар, бутици, доктор, телефон и факс, фризер, соба за состаноци, рента на автомобили, моторни спортови на вода, центар за убавина, масажи, пилинзи, третмани за убавина, скијање на вода, џет ски, параглајдерство, бебиситер.

 

ВИДЕО

 

 

ФОТОГРАФИИ

 

МАПА

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “QUEEN’S PARK TEKIROVA 5*”

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2019