RAYMAR HOTELS & RESORTS 5*

СИДЕ, АНТАЛИЈА

pool-02pool-01

RAYMAR HOTELS RESORTS 5*


Промотивна цена до

 

 31.05.2018

 


 📆 21.06.2018 – ( 🕛 7 дена) … 💰494€
 📆 24.06.2018 – ( 🕛 7 дена) … 💰494€
 📆 28.06.2018 – ( 🕛 7 дена) … 💰511€
 📆 01.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …  💰529€
 📆 19.08.2018 – ( 🕛 7 дена) … 💰534€
 📆 23.08.2018 – ( 🕛 7 дена) … 💰521€

 


Резервации и информации на тел:

 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678

 


 

e-mail:
📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

Category: Tag:

Product Description

ПОЛОЖБА

 

Рајмар хотел е лоциран во Сиде, покрај море, на 90 км оддалеченост од Аеродром.

 


СМЕСТУВАЊЕ

 

Хотелот е изграден во форма на главна зграда со 9 ката и 266 соби. Повеќето имаат поглед на море, останатите имаат поглед кон планина или копно. Достапни се различни типови на соби.

 


УСЛУГИ

 

ULTRA ALL INCLUSIVE:
Главниот ресторан се состои од внатрешен и надворешен дел и ги служи главните оброци врз база на шведска маса, а има наместено и детско бифе. Во концептот се вклучени сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци. А ла карт ресторани служат по мени.


ПЛАЖА И БАЗЕНИ:
Приватната песочна плажа е оддалечена минута пешачење. Рајмар има главен базен, внатрешен базен и посебен базен со тобогани.


СПОРТ И ЗАБАВА:
Пинг понг, пикадо, стрелаштво, пикадо, билијард, интернет кафе, спортови на вода, игри на плажа, игри во базен, друштвени натпревари, мини фудбал, кошарка, Спа центар, фитнес центар, анимации.


СПА ЦЕНТАР
500 м2, 6 соби за масажа, ВИП сервис, турска бања, сауна, парна бања, ледена соба, Џакузи, масажи, центар за убавина, Џакузи, масажи, центар за убавина и разни третмани.

 

 


HOTEL CONCEPT

 

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ:

07:00 – 10:00 Појадок
10:00 – 10:30 Доцен појадок
12:30 – 14:00 Ручек
12:00 – 17:00 Снек бифе
19:00 – 21:00 Вечера
23:30 – 00:00 Ноќно бифе


А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ:

Услугата се наплаќа. Достапни се турски, рибен и мексикански ресторан.

 


УСЛУГИ И АКТИВНОСТИ:


Бесплатно:
 Сауна, фитнес центар, мини голф, мини клуб, кошарка, тобогани, анимација, интернет, паркинг, мини фудбал, базени, базени, пикадо, тениско игралиште, парна бања, игралиште.
Со доплата: Осветлување на тениско игралиште, спортови на вода, масажи, моторни спортови, соба за игри, перална, Џакузи, билијард, свежо цедени сокови.

 

 


ЛОКАЦИЈА

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “RAYMAR HOTELS RESORTS 5*”

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2019