SELECTUM LUXURY RESORT HOTEL 5*

БЕЛЕК, АНТАЛИЈА

ext3
ext3pool2

SELECTUM LUXURY 5*

 SELECTUM LUXURY RESORT 5*

 

[Ultra All Inclusive – Ултра Се Вклучено]

 

🇹🇷🇹🇷🇹🇷  #Аланија ️ , #Анталија 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 

Ако некогаш сте се прашале како изгледа еден луксузен одмор

а не сте имале прилика да доживеете, сега е моментот. Со попуст

од 15% и вие и вашето семејство уживајте во сите погодности

што ги нуди SELECTUM LUXURY RESORT HOTEL.

 


15 % 

ЗА СИТЕ РАЗНИ РЕЗЕРВАЦИИ

 

30 ЈУНИ 2018

 

*местата се ограничени

 

Цените се изразени во евра,

плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс

1 EUR = 62 ден.


Резервации и информации на тел:
 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678


e-mail:
📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

 


 

Category: Tag:

Product Description


ЛОКАЦИЈА

 

Ултра модерен хотел, изграден на сама плажа, на територија од 60.000 м2, на оддалеченост од 27 км од Аеродромот, 35 км од центарот на Анталија и само 4 км од центарот на Белек.

 

 

СМЕСТУВАЊЕ

 

Check-in:   Од 14:00 hours

Check-out:  До 12:00 hours

 

297 соби или 598 легла вкупно, распоредени на 9 ката кои располагаат со 4 лифтови. Собите се ултра модерно декорирани, комплетно опремени и удобни.

 

УСЛУГА

 

УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО - ULTRA ALL INCLUSIVE

Главниот ресторан служи доручек, ручек и вечера по отворено мени со интернационална храна на избор. На располагање е и посебен ресторан кој работи 24/7 и приложува Турска и интернационална кујна и специјалитети. Достапни Ви се и винска куќа, слаткарница, 3 барови и дискотека. Сите чадори, лежалки и душеци околу базените и на приватната плажа се вклучени во услугата.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

07:00 – 11:00 Доручек
12:30 – 16:00 Снек ресторан
12:30 – 14:30 Ручек
18:30 – 21:30 Вечера
19:00 – 23:00 А ла карт ресторани
24/7 Лоби бар
24/7 Селект бар

 

Некои локални и увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци се служат бесплатно 24/7. Сите вина и свежо цедени сокови се наплаќаат (освен за доручек).

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ

Светска кујна (со доплата), Риба и морска храна (со доплата), Суши и Тепанјаки (со доплата).

ПЛАЖА И БАЗЕН

Песочната плажа е оддалечена само неколку чекори, комплетно е опремена и долга 250 метри. Хотелот располага со главен базен, релакс и детски базен.

СПОРТ И ЗАБАВА

Во ултра се вклучено услугата се вклучени: фитнес, табла, карти, шах, тениско игралиште (со претходна резервација), кошарка, одбојка на плажа, пинг понг, пикадо, мини клуб (4-12 годишни деца), дневна и вечерна анимација пред хотелот, музика во живо, ауто парк и интернет низ целиот хотел.

СПА ЦЕНТАР

Во Елеганс Селектум Спа ќе го обновите и телото и духот благодарение на сауната, парна бања, Турска бања, релакс соба, фитнес, џакузи и базен бесплатно. Со доплата, имате прилика да уживате во некоја од понудените масажи, третмани за убавина, па и маникир и педикир.

БЕСПЛАТНО

Парна бања, сауна, бежичен интернет, бар на базен, снек бар, бар на плажа, диско, лоби бар, паркинг, библиотека, пинг понг, кино, фитнес центар, одбојка на плажа, аеробик, пикадо, тениско игралиште, анимација, внатрешен базен, фудбалско игралиште, Џакузи, електронски игри, тбогани (3 за деца), кошарка, детски базен (мини тобогани), мини клуб и мини базен.

СО ДОПЛАТА

Собна услуга, соба за игри, бутик, маркет, телефон, факс, осветлување за тениско игралиште, доктор, свежо цедени сокови, хемиско чистење, изнајмување автомобили, фризер, перална, моторни спортови на вода, тениски курсеви, билијард, куглање, масажи, пилинзи, третмани за нега и убавина, бебиситер.

 

ВИДЕО

 

 

 

МАПА

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SELECTUM LUXURY 5*”

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2019