SIDE CROWN SUNSHINE 5*

СИДЕ, АНТАЛИЈА

Placeholder

SIDE CROWN SUNSHINE 5*

SIDE CROWN SUNSHINE 5* 

 

[All Inclusive – Се Вклучено]

 

🇹🇷🇹🇷🇹🇷️ #Сиде , #Анталија 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 

 📆 27.06.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰719 €
 📆 01.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰719 €
 📆 04.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰719 €
 📆 08.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰748 €
 📆 11.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰776 €
 📆 15.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰776 €
 📆 18.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰776 €

 

*местата се ограничени

 

Цените се изразени во евра,

плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс

1 EUR = 62 ден.


Резервации и информации на тел:
 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678


e-mail:
📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

 


 

Category: Tag:

Product Description


ЛОКАЦИЈА

 

Side Crown Sunshine има совршена локација во центарот на Гундогду, на 55 км оддалеченост од Аеродром, 12 км од античкиот град Сиде и 15 км од Манавгат.

 

СМЕСТУВАЊЕ

 

Check-in:   Од 14:00 hours

Check-out:  До 12:00 hours

10,000 м2, вкупно 289 соби распределени во 3 главни згради.

 

УСЛУГА

 

СЕ ВКЛУЧЕНО - ALL INCLUSIVE

Услугата трае до полноќ. Во сите ресторани и барови пијалоците се служат во чаша, нема флаширани. Главниот ресторан ги служи главните оброци врз база на шведска маса. Сите локални пијалоци се бесплатни. На располагање се италијански и старотурски а ла карт ресторан, како и бар на плажа и покрај базен.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

07:00 – 11:00 Појадок
12:30 – 14:30 Ручек
18:30 – 21:30 Вечера
12:00 – 18:00 Слаткарница
10:00 – 18:00 Бар на плажа
10:00 – 18:00 Бар на базен
23:30 – 02:00 Дискотека
10:00 – 00:00 Лоби бар

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ

Услугата се наплаќа. Достапни се турски и италијански ресторан.

ПЛАЖА И БАЗЕН

Плажата е оддалечена 350 метри од хотелот. Овозможен е бесплатен превоз од хотел до плажа и обратно. Достапни се главен базен, базен со тобогани (2) и спа базен.

СПОРТ И ЗАБАВА

Спа центар, фитнес центар, одбојка на плажа, Аквапарк, игри во базен, игри на плажа, целодневна анимација, диско, шах, детска анимација, спортови на вода.

СПА ЦЕНТАР

Спа центарот нуди амам, сауна, парна бања, Џакузи, масажи, третмани за нега и салон за убавина.

БЕСПЛАТНО

Интернет секаде, базени, амам, сауна, парна бања, Џакузи, фитнес центар, пинг понг, пикадо, бочиа, шах, игри во базен, игри на плажа, Аквапарк (4 тобогани), диско, мини клуб, целодневна анимација.

СО ДОПЛАТА

Пијалоци после полноќ, брз интернет, свежо цедени сокови, доктор, фризер, сеф, масажи, перална.

 

 

ФОТОГРАФИИ

 

МАПА

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “SIDE CROWN SUNSHINE 5*”

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2019