TURAN PRINCE WORLD HOTEL 5*

СИДЕ, АНТАЛИЈА

ext-oda-select-villa-05

TURAN PRINCE WORLD 5*

499 

цена по лице во тотал

 

7 дена

 

ЗА

 

13 ЈУНИ

 


Резервации и информации на тел:
 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678


e-mail:
📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

 


 

Category: Tag:

Product Description


ЛОКАЦИЈА

 

Хотелот е отворен во 1993 година и беше реновиран во 2015 година. Оддалечен е 75 километри од аеродромот, 15 км од антички град Сиде и 12 км од Манавгат.

 

СМЕСТУВАЊЕ

 

Check in: 14:00 h – Check out: 12:00 h.
Вкупно 131 соби во главната зграда и вкупно 499 соби во клуб зградите. Топол, убав и целосно опремен, декориран со вкус и доза на имагинација.

 

УСЛУГА

 

СЕ ВКЛУЧЕНО - ALL INCLUSIVE

Услугата вклучува: појадок, ручек, вечера, ноќна супа, брза храна, сладолед, ѓозлеме , колачиња, овошје, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалаци. Мини барот во соба е исто така бесплатен.

ПЛАЖА И БАЗЕН

Плажата е оддалечена 200 метри. Лежалки, чадори и крпи се бесплатни. 5 базени и лизгалки се исто така на располагање.

СПОРТ И ЗАБАВА

Lunapark, базени, плажа, спортски игри, мини клуб, стрелаштво, интернет кафе, спортови на вода, забавни игри, целодневна анимација, фитнес, спа центар, пинг-понг, диско, фудбал, кошарка, одбојка на плажа.

СПА ЦЕНТАР

Спа нуди специјална фитнес област, Џакузи, сауна, затворен базен, амам, третмани за лице и тело, релаксирачка соба, козметички третмани, маникир, педикир и фризер.

 

ВИДЕО

 

 

ФОТОГРАФИИ

 

МАПА

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “TURAN PRINCE WORLD 5*”

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2019