VENEZIA PALACE DELUXE RESORT HOTEL 5*

ЛАРА, АНТАЛИЈА

ext-02

VENEZIA PALACE DELUXE 5*

 VENEZIA PALACE DELUXE RESORT HOTEL 5*

 

[Ultra All Inclusive – Ултра Се Вклучено]

 

🇹🇷🇹🇷🇹🇷 #Лара ️ , #Анталија 🇹🇷🇹🇷🇹🇷

 

Акција до  30.06.2018

 

 📆 27.06.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰806 €
 📆 01.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰832 €
 📆 04.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰832 €
 📆 08.07.2018 – ( 🕛 7 дена) …цена по лице во тотал 💰832 €

 

*местата се ограничени

 

Цените се изразени во евра,

плаќањето е задолжително во денарска против вредност по курс

1 EUR = 62 ден.


Резервации и информации на тел:
 02 / 3217-410
 02 / 3222-499
📱 076 / 206-678


e-mail:
📧 aviokarti@generalturist.mk
📧 ticketing1@generalturist.mk

 


 

Category: Tags: ,

Product Description


ЛОКАЦИЈА

 

Хотелот се наоѓа во областа  Кунду, 20 км од центарот на  Анталија, 15 км од аеродромот.

 

 

СМЕСТУВАЊЕ

 

Check-in:   Од 14:00 hours

Check-out:  До 12:00 hours

 

Хотелот има 6  различни блока, Сан Марко Базилика (главна зграда- лоби, Спа центар, внатрешен базен), Палата ДеДукс (главен ресторан, сала за состаноци, продавници, кафе Флориан, ресторан Венето), Сан Марко, Санта Марија и Кастело (25м2; 2+1 лица), 55 фамилијарни соби во истите згради (40 м2; две соби одвоени со врата, купатило, макс. 2+2 лица), Кинг Суит соби (100 м2, една спална, купатило со џакузи, макс. 2 лица). Собите можат да бидат со поглед на море, градина или базен, купатило со када, фен и телефон, централна клима, телефон, мини бар, (се дополнува секој ден со вода и сокови), сеф, тепих на подот, сателитска ТВ и музички канали.

 

УСЛУГА

 

УЛТРА СЕ ВКЛУЧЕНО - ULTRA ALL INCLUSIVE

На располагање се главен ресторан кој служи по отворено мени, 4 а ла карт ресторани кои служат по посебно мени, слаткарница, снек ресторан и бар покрај базен. Услугата вклучува: доручек, доцен доручек, ручек, брзи закуски, вечера, сокови и локални и безалкохолни пијалоци.

ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ

07:00 – 10:00 Појадок
10:00 – 11:00 Доцен појадок
12:00 – 22:00 Колачи, тестенини, сладоледи
12:00 – 16:00 Палачинки
12:30 – 14:30 Ручек
16:00 – 18:00 Снек бар
19:00 – 21:30 Вечера
23:00 – 00:00 Ноќни оброци

 

Пијалоците определени од страна на хотелот се бесплатни 24/7. Мини барот во соба е полн со вода, свежи пијалоци, сокови, пиво, чипс и грисини. На барање, можна е и дополна со бебешка храна. Пијалоците во хотелот НЕ се служат во флаша..

А ЛА КАРТ РЕСТОРАНИ

Бесплатна вечера во Турски ресторан еднаш во 7 дена. Достапни се и рибен, италијански и бразилски ресторан со доплата.

ПЛАЖА И БАЗЕН

Хотелска песочна плажа со лежалки , крпи и чадори за сонце кои не се наплатуваат.

СПОРТ И ЗАБАВА

Отворени и затворени базени, лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, Турска бања, Џакузи, тениски игралишта, мини фудбал, одбојка на плажа, кошарка, пинг понг, пикадо, билијард не се наплатуваат. Часови по тенис и осветлување за тениски игралишта, часови за нуркање, масажа и салонот за убавина се наплатуваат. Забавна програма преку целиот ден и шоу програма навечер. Мини клуб за деца од 04-12 год.

СПА ЦЕНТАР

Во клубот  за  здравје  и убавина  може да ги користите фитнес  центарот, сауна, Турска бања, масажа, средства за негување и третмани на лице и кожа.

БЕСПЛАТНО

Интернет, сеф, Турска бања, сауна, фитнес центар, билијард, мини фудбал, одбојка на плажа, кошарка, тенис, пинг понг, мини клуб, целодневна анимација, вечерни забави.

СО ДОПЛАТА

Собна услуга, павилјони, прослави, Наргиле, телефон, факс, перална, хемиско чистење, фризер, салон за убавина, доктор, водни спортови.

 

ВИДЕО

 

 

 

ФОТОГРАФИИ

 

МАПА

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “VENEZIA PALACE DELUXE 5*”

Понеделник – Петок: 09-17ч.

Сабота: 09-14ч.

 

Bul. Kliment Ohridski, 60, Skopje

+389 2 3217-410
+389 2 3222-499
info@generalturist.mk
 
WhatsApp +389 76 206 678
Viber +389 76 206 678

Facebook, white
Instagram, white
LinkedIn

© generalturist.mk | 2018